Canon EOS R5C

Snažíme se ve své práci o co nejlepší výsledek. 

Stále se zdokonalujeme, učíme a pořizujeme novou techniku. Ke své profesionální tvorbě fotografií i videa již roky používáme foťáky od společnosti Canon. Dnešní vývoj a posun je opravdu neskutečný. Co se týká kvality, ceny, velikosti. Je to fakt fofr. Ale úžasnej.

Nástup tzv. bezzrcadlovek již nás nemůže minout a i my se rozhodujeme pro nákup jednoho kousku do našeho studia. Pořád jsme přemýšleli co by to mělo být. Ale když se Canon objevil s novinkou EOS R5c tak jsme tušili, že máme jasno. Ale přeci jen je dobré vědět jestli je to opravdu to pravé co potřebujeme…

Společnost Canon nám s tímto rozhodnutím pomohla a laskavě nám zapůjčila Canon R5c a my jsme si tento úžasný foťák mohli pěkně v klidu otestovat. Foťák u nás najde využití jak pro natáčení videa, tak i pro studiovou fotografickou práci. Chtěli jsme vyzkoušet jak vypadá to největší možné zpomalení při natáčení food videa a jaké fotografie z toho můžeme mít.

Objektivy

Aby jsme to neměli tak jednoduché, tak jsme na testování dostali dva úžasné objektivy RF 85mm F1.2L USM DS a RF 85mm F1.2L USM. Na první pohled se zdají stejné, rozdíl označuje v názvu jen DS. Jsou to pořádní mackové, sotva se dají udržet v ruce při nasazování na foťák. Ale ta kresba a ostrost je fakt nádherná. Při velmi nízké cloně dochází k velkému rozostření pozadí, to co je v hloubce ostrosti je brilantně ostré a vystupuje z obrazu. A ten rozdíl mezi objektivy. To je takový bonbónek. Kdo chce tento princip využít opravdu naplno a chce víc, tak bude s DS nadšený. Tam to má takový bokehem, což v hloubce neostrosti ještě více rozpálí, rozostří obraz. Moc hezké.

Tyto objektivy nasazené na Canon EOS R5C, tak to je zážitek. 

a fotka níže s bokehem

Tady ukázka filmového svícení. Velmi zásadní je i práce se speciální mlhou. Dokáže změnit celou atmosféru scény.

Již víme co si pořídíme 🙂