Svatební fotografie – zkuste se poptat, ještě máme volné termíny!

  • Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svatební fotografie – zkuste se poptat, ještě máme volné termíny!

Pokud hledáte fotografku nebo fotografa na focení svatby pro letošní sezonu, neváhejte, už je skoro pozdě 🙂 kalendář je u většiny těch lepším fotografů  z velké části zaplněný. Máme také objednávky na mnoho svatebních víkendů přesto neváhejte a poptejte Váš termín svatby! Je možné že se „trefíte“ do toho správného termínu a budeme mít pro Vás prostor.

 

Naše svatební fotografie naleznete v naší GALERII.

wedding photo Prague, svatebni foto, svatba

produktová fotografie do letáků a katalogů

Kvalitní produktová fotografie výrobků pro letáky, katalogy, boržury, webové prezentace, e-shopy … to  jsou tou nejduležitější částí prezentace Vašeho produktu. Pro letáky a katalogy vytváříme produktové fotografie dky produkt je usazen do prostředí ale přesto jde jen a jen o to prodat výrobek a pozadí musý být spíš na podbarvení nálady.

Pojmenovali jsme si to jako image produktová fotografie. Na videu je kratičká ukázka z fotografování nápojového letáku pro společnost Billa. Při fotografování již musíme připravovat a plánovat jak a kam se napíší
popisky a cenovky. Plánujeme na které pozici bude fotografie umístěna. Vše musí být již při fotografování jasné aby výsledek působil co nejlépe.

produktová fotografie do letáků a katalogů

produktová fotografie do letáků a katalogů

produktová fotografie do letáků a katalogů

 

Read more

Produktová fotografie – představení fotoateliéru

  • Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Produktová fotografie – představení fotoateliéru

Produktová fotografie v našem fotoateliéru

V našem ateliéru se fotilo již tisíce produktových fotografií. Máme možnost pracovat pro drobné podnikatele a obchody až po velké nadnárodní obchodní řetězce kde produktová fotografie hraje velkou roli v propagaci výrobků. Náročné řešení situací a velký tlak na rychlost a kvalitu nás tak vytrénoval do takové míry, že většinu předmětů, výrobků, surovin či polotovarů  již máme zmapované a tušíme jaké světlo tomu bude „slušet“ a jak se na konkrétní produkt podívat objektivem, aby výsledná produktová fotografie byla co nejlepší.

Fotografování produktů

Kvalitně vyfocená produktová fotografie je podobně náročná jako jakákoli jiná fotografie (třeba modní fotografie) jen snad s tím rozdílem, že například lahev Becherovky vám neuteče ze scény a nebo se netváří
unaveně.  Ale zase má svoje vrtochy tím, že musí být tak akorát nachlazená, aby světlo vytvářelo to co si představujeme. Jasně že máme i svoje fígle kdy se lahev postříká speciálním sprejem a následně orosí kapkami přesně dané velikosti.

Níže naleznete na ukázku fotografii právě zmiňované Becherovky. Je focena špičkovým fotoaparátem Mamiya s datastěnou Leaf CREDO, který nám umožňuje zaznamenat opravdu nepřekonatelnou ostrost a barevnost fotografované scény.

Produktové foto - becherovka

Produktové foto – Mamyia Leaf Credo

 

Produktová fotografie

tento pojem může být velmi rozdílný , jednou se jedná o malou krabičku na bílém podkladě a jindy je to velký stroj v reálném prostředí. Přesto se stále jedná o produktovou fotografii a jen záleží na tom jakou tato Read more

Fotografování jídel a nádobí Tescoma Ultima

  • Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Fotografování jídel a nádobí Tescoma Ultima
food foto - fotografování jídel,

tescoma ULTIMA fotografování jídel

 

Velkou akci a pěkné focení jsme měli pro společnost Billa. Fotografování jídel a postupových fotografií v Tescoma ULTIMA hrncích. Celý reklamní tým, kuchař food stylistka, produkce se postarali o perfektní přípavu.  Fotografování a food styling s naší food stylistkou jsme si užili 🙂

Fotografování jídel

mezinárodní kuchyně je fajn. Během dne procestujeme celý svět, osvojujene si používání hůlek a po chvilce už voní na jiném talíři španělská česneková polévka nebo hovězí po burgundsku ! Dva dny focení jídel a Read more

Příprava na vánoce – pletení vánočky

Příprava na vánoce – pletení vánočky

připravujeme se na vánoce a tak jsme se naučili plést vánočku. No a aby jste o to nepřišli tak tady je video z pletení a i fotografování vánočky.

 

 

svatební fotografie

Svatební fotografie – svatební den, cena fotografa, a další „svatební“  otázky

Na toto téma již bylo napsáno mnoho článků, o tom jak vybrat toho správného svatebního fotografa, jaká je nejlepší cena za svatební fotografie, čeho se vyvarovat při focení svatby atd. Ale přesto znovu a znovu přicházejí nové páry a hledají tyto informace, které jsou pro ně nové a zjištují co vše je zapotřebí, aby ten jejich krásný svatební den byl opravdu vydařený.

Nevěsty se těší na krásné svatební šaty a představují si, že budou vypadat jako princezny, pány možná více zajímá jakým svatebním autem pojedou za tou svojí nevěstou. A všichni se těší na svatební  hostinu.

svatba Bon Repos, romantika svatební, focení v parku, svatby

svatební fotografie romantika u vody

 

Jsou to vyjímečné okamžiky, pro některé novomanželé je to opravdu poprvé a vše může být spojeno s jistou trémou a očekáváním.

Proto, aby průběh svatebního dne byl perfektní, musí novomanželé před tím vynaložit značné úsilí při zařizování a shánění všech důležitých svatebních věcí. A nebo ti co rádi starost přenechají jiným osloví někoho Read more

fotografování jídel – food foto

fotografování jídel – food foto

Při fotografování které bylo trochu specifické jsem si natočil kratičké video. Při tomto focení bylo fajn, že za námi stál vynikající tým lidí v čele s šéfkuchařem  Petrem Stádníkem z Makra.  Fotografování jídel bylo super.  A jak je vidět i na videu, povedlo se mi jednu čokoládovou kuličku uloupit 🙂

Fotili jsme finger food – jednohubky.

Jídla fotografujeme jak u klienta v restauraci, hotelu, nebo kdekoli jinde.  Samozřejmě že i v našem atelieru. Fotografování jídel na tomto videu je v exkluzivní, obrovské a prosvětlené kuchyni ve společnosti Makro.

 

Fotografování jídel – food foto Dílna Kalaš

Ženský portrét

Ženský portrét – Radost z focení 🙂

Požádala jsem jednu ze svých klientek, jestli by mohla napsat pár řádek o našem společném focení v ateliéru – Dílna Kalaš a o tom jak portrétní fotografování vnímala ona.

ženský portret

ženský portret

 

 

Ahoj, posílám pár řádek. Fotky jsem ukázala i dalším lidem a moc se jim líbí.

Hezký den Iva

 

Ráda bych poděkovala Lucii (fotografka Lucie Chramostová) za velice krásný den, který jsem díky ní mohla prožít a hlavně za zjištění, že focení není mučení. Focení jsem se vždy důkladně vyhýbala, nejsem třeba na žádné fotce z dovolené. Když jsem na nějaké omylem byla, připadala jsem si naprosto strašně a trapně.

Jenže ono to tak není. Když jsem dostala nabídku na focení, vzala jsem to jako výzvu. Sice jsem si nedokázala představit co budu dělat, až budu stát před Lucií, ale díky úžasné atmosféře, vizážistce Janě a celkově příjemnému prostředí, najednou šlo všechno úplně hladce.

Teď, když se dívám na hotové portrétní fotografie, si konečně můžu přiznat, že jsem krásná, i když znám své nedokonalosti.

Díky tomuto dni se cítím naprosto úžasně a když mám horší den, stačí jen si vzpomenout na to, jak to bylo krásný a je mi líp. Mám radost z toho, že jsem překonala svůj stud, protože to opravdu stálo za to.

Iva L.

 

další naše fotky zde ženský portrét – Dílna Kalaš

Drink foto – focení koktejlů

  • Gallery
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Drink foto – focení koktejlů

Při dnešním fotografování nápojů se super barmanem Tomášem Kučerou http://www.barlifeakademie.cz/instructor/tomas-kucera/  jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku výroby neuvěřitelných koktejlů. Krásně voněly a i chutnaly :-). Pár fotek z focení koktejlů přikládám.  Tomáš se o jednotlivých koktejlech rozpovídal tolik že jsme zapomínali na focení drinků 🙂

koktejlydrink fotodrinkTgt-coktaildrink-Side-car

Je to úžasná alchymie a tvořivá kreativita. Focení drinků byla krásná práce.

Petr Kalaš

————————————————————-

další naše foto nápojů – nápoje – Dílna Kalaš