Sven Elverfeld a dilna kalas

Sven Elverfeld

Jako food fotograf  jsem měl úžasnou možnost fotografovat a celý den být u toho, když mistr Sven Elverfeld  připravoval nádherné, kreativní  pokrmy.

 

mistr Sven Elverfeld, fotografování dílna kalas

Sven je již mnoho let držitelem 3 Michelin hvězd a dalších velmi prestižních celosvětových ocenění. Jeho základnou je luxusní restaurace AQUA.

Do Prahy přijel s celým svým týmem a opravdu slovo tým je na místě. Při fotografování jídla je občas v kuchyni chaos, ale teď to byl opravdu koncert!!!  Neuvěřitelná pečlivost přesnost a sehranost při tvorbě menu kde se sešlo několik ingrediencí na výdejní talíř od jednotlivých členů týmu v rozmezí několika vteřin, tak aby vše bylo co nejčerstvější teplé a prostě dokonalé!

food fotograf a Sven Elverfeld

fotografování Sven Elverfeld, část jeho týmu z restaurace AQUA

dezert

Read more

spouštíme nový facebook

po delší odmlce spouštíme nový facebook .  Jak jinak o fotografování a našich fotkách. Zjistili jsme že máme spoustu fajn fotek které jsme nikam nedali. Food fotografie je teď naše hlavní téma.

Určitě tam budeme přidávat spoustu fotografií jídel a potravin a všeho co se kolem toho točí 🙂

uvodní foto – nový facebook

 

Svatební fotografie – zkuste se poptat, ještě máme volné termíny!

  • Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svatební fotografie – zkuste se poptat, ještě máme volné termíny!

Pokud hledáte fotografku nebo fotografa na focení svatby pro letošní sezonu, neváhejte, už je skoro pozdě 🙂 kalendář je u většiny těch lepším fotografů  z velké části zaplněný. Máme také objednávky na mnoho svatebních víkendů přesto neváhejte a poptejte Váš termín svatby! Je možné že se „trefíte“ do toho správného termínu a budeme mít pro Vás prostor.

 

Naše svatební fotografie naleznete v naší GALERII.

wedding photo Prague, svatebni foto, svatba

produktová fotografie do letáků a katalogů

Kvalitní produktová fotografie výrobků pro letáky, katalogy, boržury, webové prezentace, e-shopy … to  jsou tou nejduležitější částí prezentace Vašeho produktu. Pro letáky a katalogy vytváříme produktové fotografie dky produkt je usazen do prostředí ale přesto jde jen a jen o to prodat výrobek a pozadí musý být spíš na podbarvení nálady.

Pojmenovali jsme si to jako image produktová fotografie. Na videu je kratičká ukázka z fotografování nápojového letáku pro společnost Billa. Při fotografování již musíme připravovat a plánovat jak a kam se napíší
popisky a cenovky. Plánujeme na které pozici bude fotografie umístěna. Vše musí být již při fotografování jasné aby výsledek působil co nejlépe.

produktová fotografie do letáků a katalogů

produktová fotografie do letáků a katalogů

produktová fotografie do letáků a katalogů

 

Read more

Produktová fotografie – představení fotoateliéru

  • Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Produktová fotografie – představení fotoateliéru

Produktová fotografie v našem fotoateliéru

V našem ateliéru se fotilo již tisíce produktových fotografií. Máme možnost pracovat pro drobné podnikatele a obchody až po velké nadnárodní obchodní řetězce kde produktová fotografie hraje velkou roli v propagaci výrobků. Náročné řešení situací a velký tlak na rychlost a kvalitu nás tak vytrénoval do takové míry, že většinu předmětů, výrobků, surovin či polotovarů  již máme zmapované a tušíme jaké světlo tomu bude „slušet“ a jak se na konkrétní produkt podívat objektivem, aby výsledná produktová fotografie byla co nejlepší.

Fotografování produktů

Kvalitně vyfocená produktová fotografie je podobně náročná jako jakákoli jiná fotografie (třeba modní fotografie) jen snad s tím rozdílem, že například lahev Becherovky vám neuteče ze scény a nebo se netváří
unaveně.  Ale zase má svoje vrtochy tím, že musí být tak akorát nachlazená, aby světlo vytvářelo to co si představujeme. Jasně že máme i svoje fígle kdy se lahev postříká speciálním sprejem a následně orosí kapkami přesně dané velikosti.

Níže naleznete na ukázku fotografii právě zmiňované Becherovky. Je focena špičkovým fotoaparátem Mamiya s datastěnou Leaf CREDO, který nám umožňuje zaznamenat opravdu nepřekonatelnou ostrost a barevnost fotografované scény.

Produktové foto - becherovka

Produktové foto – Mamyia Leaf Credo

 

Produktová fotografie

tento pojem může být velmi rozdílný , jednou se jedná o malou krabičku na bílém podkladě a jindy je to velký stroj v reálném prostředí. Přesto se stále jedná o produktovou fotografii a jen záleží na tom jakou tato Read more

Fotografování jídel a nádobí Tescoma Ultima

  • Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Fotografování jídel a nádobí Tescoma Ultima
food foto - fotografování jídel,

tescoma ULTIMA fotografování jídel

 

Velkou akci a pěkné focení jsme měli pro společnost Billa. Fotografování jídel a postupových fotografií v Tescoma ULTIMA hrncích. Celý reklamní tým, kuchař food stylistka, produkce se postarali o perfektní přípavu.  Fotografování a food styling s naší food stylistkou jsme si užili 🙂

Fotografování jídel

mezinárodní kuchyně je fajn. Během dne procestujeme celý svět, osvojujene si používání hůlek a po chvilce už voní na jiném talíři španělská česneková polévka nebo hovězí po burgundsku ! Dva dny focení jídel a Read more