Dílna Kalaš a Chramostová

Petr z focení 2 Petr z focení BcA. Lucie Kalašová Chramostová-75

 

Petr Kalaš fotograf

Petr Kalaš fotograf

Milujeme hezké věci , rádi se na ně koukáme, rádi se jimi obklopujeme a ještě raději je vytváříme.

Naším nástrojem je fotografie.

Máme velké štěstí a radost, protože naše velká láska fotografie se nám stala naším povoláním.

Jmenujeme se Petr a Lucie Kalašovi a společně tvoříme fotografický tým, kde se prolínají ženské a mužské pohledy, názory a cítění.

Naše fotografická dílna je místo, kde vytváříme řemeslně dokonalé fotografie, místo kde se setkáváme se svými klienty a přáteli ….. tvoříme, diskutujeme a fotíme 🙂

Nový web specialně pro svatební a portretní focení! Odkaz zde.

Máme nový web speciálně pro focení jídla a vše kolem něj. Odkaz zde.

Fotografická Dílna Kalaš nabízí:

  • Profesionální produktové fotografie, výtvarné náladové a ilustrační  fotografie pro široké spektrum užití.
  • Reklamní fotografie
  • Plný fotografický servis  pro obchodní řetězce a velké společnosti
  • Fotografie jídel, fotografie pro obalové materiály, life style fotografie pro časopisy.
  • Portrétní fotografie. Portréty managerů pro výroční zprávy, oficiální fotografický portrét, bussines portrét pro prezentaci na webových stránkách, rodinný oficiální portrét
  • Portréty  žen, v jejich přirozeném prostředí či stylizované v ateliéru, ženský fotografický akt s výtvarným podáním.

Petr Kalaš * 1973

Profesionální fotograf s 15 letou praxí v komerční fotografii, práce pro nadnárodní společnosti a mnohaletá zkušenost při práci na zakázkách pro velké obchodní řetězce. Spolupráce s reklamními agenturami a grafickými studii. Specializace na technické fotografie, ateliérová fotografie a ilustrační fotografie architektury. A velké hoby jsou exteriérové fotografie a fotografie přírody a cestování.

BcA. Lucie Kalašová Chramostová *1975

Profesionální fotografka,  15 let praxe v reklamní fotografii, ateliérová fotografie, výtvarná zátiší, fotografie jídla, portréty žen a svatební fotografie.

Fotografické výstavy:

Nová jména 1997-výtvarná fotografie, Pražský dům fotografie

účast na výstavě Bazar, časopis Divus …

Studium tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě

logo-dilna-kalas-chramostova

Náš záběr v oblasti fotografické tvorby je velmi široký. Zabýváme se produktovou fotografií od malých jednoduchých fotografií do katalogu až po velké výtvarné scény, které dosti často tvoří celý tým lidí i ve spolupráci s reklamní agenturou. Image fotografie pro podporu prodeje jednotlivých produktů. Ve spolupráci s foodstylisty a špičkovými kuchaři fotografujeme jídlo a to ve všech jeho podobách a stylech. Při těchto pracích se setkáváme a komunikujeme s lidmi  a je jasné, že nemohou chybět na našich fotografiích. Jsou to lidé kteří jsou spojeni s jídlem a nebo jsou to oficiální portréty tvořené k různým příležitostem a nebo výtvarně stylizované portréty žen .

Pro všechny fotografické žánry platí skoro stejná pravidla ( technika, světlo a umět vidět) a proto pokud u nás v portfoliu nenajdete určitý fotografický žánr tak neznamená, že si s tím neumíme poradit a nebo, že jsme to ještě nedělali. Každý nový požadavek je pro nás impulsem a hravou výzvou.

Proto, aby výsledná práce byla co nejlepší,  je velmi důležitá schopnost dobré komunikace a pochopení toho co náš milý klient potřebuje. Dle požadavků umíme zajistit kompletní zpracování od grafického návrhu, přípravy stavby pro fotografování, foodstylingu, vizážisty, kostymérky a finální zpracování  v grafickém studiu.

Fotografujeme na různých lokacích, interiér, exteriér a i umíme za svým klientem přijet mimo hranice České Republiky. Ale také díky moderním technologiím jako je internet, třeba nemusíme jezdit vůbec nikam a s klientem i během focení jsme ve spojení on-line. Je to velmi rychlý a praktický způsob spolupráce, kde již nejsou žádné hranice.

Pro náročné focení fotografických jídel máme zde samostatnou kuchyň hnedle vedle fotografického ateliéru. Což je velmi praktické. Podařilo se nám za tu dobu co se věnujeme výtvarné fotografii nastřádat spoustu krásných rekvizit, jak pro focení jídel tak i dalších výtvarných fotografií. Talíře, skleničky, prkénka, tácky, příbory…. staré i nové, spousty podkladů , dřevo, látky, sklo , dlažby….. Pro focení využíváme celý dům, jeho okolí a zahradu. Slouží nám i jako výborné skladiště pro velké množství rekvizit, které tak nějak s námi žijí. Díky tomuto prostoru, máme pohodové prostředí na práci, během dlouhého dne je i možná relaxace na zahradě. A co jistě ocení řidiči aut, nemáme zde problém s parkováním.

Pracujeme pro malé i velké klienty a vždy se snažíme abychom jim byli dobrými partnery a mohli jsme vytvořit vztah ve kterém je vidět vzájemná důvěra, dobrá komunikace a pochopení.

Naše výsledky to jistě potvrzují.

 

 

Petr a Lucka

Napsat komentář