svatební fotografie

Svatební fotografie – svatební den, cena fotografa, a další „svatební“  otázky

Na toto téma již bylo napsáno mnoho článků, o tom jak vybrat toho správného svatebního fotografa, jaká je nejlepší cena za svatební fotografie, čeho se vyvarovat při focení svatby atd. Ale přesto znovu a znovu přicházejí nové páry a hledají tyto informace, které jsou pro ně nové a zjištují co vše je zapotřebí, aby ten jejich krásný svatební den byl opravdu vydařený.

Nevěsty se těší na krásné svatební šaty a představují si, že budou vypadat jako princezny, pány možná více zajímá jakým svatebním autem pojedou za tou svojí nevěstou. A všichni se těší na svatební  hostinu.

svatba Bon Repos, romantika svatební, focení v parku, svatby

svatební fotografie romantika u vody

 

Jsou to vyjímečné okamžiky, pro některé novomanželé je to opravdu poprvé a vše může být spojeno s jistou trémou a očekáváním.

Proto, aby průběh svatebního dne byl perfektní, musí novomanželé před tím vynaložit značné úsilí při zařizování a shánění všech důležitých svatebních věcí. A nebo ti co rádi starost přenechají jiným osloví někoho z profesionálů svatební koordinace. No je toho opravdu dost od prstýnků, dortu až k fototografovi. A když ten očekávaný svatební den přijde tak tak strašně rychle uteče…..

A hádejte na co se hned druhý den nejvíce novomanžele těší? Troufám si říct, že možná na svatební cestu ale z velké části dle mích zkušeností jsou jistě zvědavý na svatební fotografie a svatební video.

Očekávají, že prostřednictvím krásných fotek znovu prožíjí ten svůj den, uvidí okamžiky které nestihli postřehnout a hlavně nevěsta uvidí jak jí to moc slušelo. A bude se chtít pochlubit všem svým přátelům na facebooku. Tak takovou moc profesionální svatební fotografie má.

A z toho vyplívá, určitě nepodcenit výběr profesionálního svatebního fotografa a nebo svatební fotografky. Bude to člověk který bude celý den po boku novomanželů a stane se nedílnou součástí svatebního dne. A svatební fotografie které připraví zůstanou jako jediná hmatatelná vzpomínka na to jak svatební den vypadal.

A jak toho správného svatebního fotografa a nebo fotografku najít? Jak zjistit cenu za svatební fotografie? kde najít ceník za svatební fotoknihu? …Záleží jaké jsou vaše požadavky a možnosti.

V dalších dílech na naší svatební části  webu Dílna Kalaš  se budeme věnovat podrobněji jednotlivým otázkám z tohoto článku.